Często zadawane pytania

Czy szkło ShowerGuard wygląda inaczej niż zwykłe szkło niepowlekane ?

Diamentopodobna warstwa funkcyjna ShowerGuard absorbuje niewielką część światła. Dlatego występują nieznaczne różnice wyglądu w stosunku do szkła niepowlekanego, dotyczy to szczególnie parametru transmisji; szkło nie wydaje się tak zielonkawe.

Jakie lakiery można nakładać na tylnej stronie szkła na ShowerGuard ?

Następujące lakiery zostały sprawdzone przez danego producenta i tym samym zostały dopuszczone do użytku tj. nanoszenia na spodnią stronę szkła ShowerGuard:

(Lista odpowiednich materiałów jest aktualnie opracowywana!)

Jakie silikony lub kleje odporne na działanie promieni UV można stosować podczas montażu szkła ShowerGuard ?

Następujące produkty zostały sprawdzone przez danego producenta i tym samym zostały dopuszczone do obróbki szkła ShowerGuard :

Silikony :
Dow Corning – DC 798
EGO – MS Polymer 805, MS Polymer 806, Silicon 300, Silicon 360
OTTO Chemie – Ottoseal S70, Ottoseal S110
Remmers – MultiSil 7378 – 7398
Tremco-illbruck – GS231 FD-saniflex, FA-801 FD-plast E, Perennator SG 241
/N/K/F/ Dichtstoffe eG – Nordsil N

Kleje UV :
DELO – PB 4468, PB GB485
EGO – UV 683

„Proszę przestrzegać zaleceń dotyczących obróbki dostarczonej przez producentów klejów”

Czy nie jest tak, że każde szkło jest w gruncie rzeczy takie samo ?

Jest to szeroko rozpowszechnione błędne przekonanie. Gdy na szkło patrzymy gołym okiem, każde wydaje nam się takie samo, szczególnie gdy jest nowe. Z czasem uwidacznia się jednak wyższość szkła ShowerGuard®. Zwykłe szkło podlega mikroskopijnym uszkodzeniom w wyniku działania twardej wody, wysokiej temperatury, wilgoci, mydła a nawet środków czystości. Taka korozja powoduje plamy i powstawanie osadów z wapnia, przez co szkło sprawia wrażenie brudnego bez względu na to, jak mocno się je szoruje. Opatentowana technologia produkcji ShowerGuard tworzy zupełnie inny typ szkła, który trwale opiera się korozji, a szkło zachowuje piękny wygląd na kolejne lata.

Co z nnymi produktami, które obiecują przejrzyste szkło kabin prysznicowych ?

Istnieją różne produkty do nanoszenia na powierzchnię szkła, które mają rzekomo ułatwnić jego utrzymanie w czystość. Są to jednak powłoki o krótkiej trwałości, które z czasem ulegają wypłukaniu, co powoduje zanik ochrony. Powłoka ShowerGuard jest napylana na szkło już w procesie produkcji dzięki temu jest niezwykle trwala pozwala zachować piękno kabiny prysznicowej na długie lata.

Jak mogę czyścić i pielęgnować szkło ShowerGuard ?

Jako, że szkło ShowerGuard nie posiada mechanicznie nanoszonej powłoki, którą trzeba z czasem uzupełniać lub nanosić ponownie, to jego jest naprawdę drobnostką. Wszystko, czego Państwo potrzebują do regularnej pielęgnacji, to miękka ściereczka lub mokra gąbka i najzwyczajniejszy środek czystości do gospodarstw domowych. Żeby uzyskać obszerniejsze wskazówki dotyczące pielęgnacji, proszę kliknąć tutaj.

Czy jest gwarancja na szkło ShowerGuard ?

Tak Dzięki opatentowanej metodzie producent udziela na szkło powlekane ShowerGuard dożywotniej ograniczonej gwarancji na użytkowanie szkła. Żeby zobaczyć pełną gwarancję, proszę kliknąć tutaj.